fotodárky a fotoknihy | akční letáky a slevy | webové kamery online

Písková filtrace

Vloženo 14-09-2011

0

Chcete-li si ve vašem bazénu udržet křišťálově čistou vodu, pak ho musíte pravidelně filtrovat. Na našem trhu existuje celá řada filtrací, ale ne všechny jsou opravdu kvalitní a ne všechny vám vodu vyčistí důkladně.

V dnešním článku se zaměříme na velice oblíbenou pískovou filtraci, která pracuje na přírodním principu filtrování vody přes pískovou náplň.

Písková filtrace je velice výkonná a dají se k ní dokoupit i různá příslušenství jako např. ohřev vody, bazénový vysavač atd.

Filtraci vybíráme vždy podle objemu vody v bazénu. Kvalitní a především výkonná písková filtrace vyčistí celý bazén  za 6-8 hodin. Máte-li například objem vody v bazénu 9000 litrůměla by mít písková filtrace výkon kolem 4 kubíků za hodinu.

Velikou výhodou této filtrace je především to, že do bazénu nemusíte přidávat žádné chemikálie. Pro opravdu čistou vodu je nutno filtrovat bazén každý den.

Filtrace pro Váš bazén nakupujte vždy jen u prověřených prodejců. Na našem trhu existuje celá řady nekvalitních společností, které nabízejí pískové filtrace. Ovšem jejich výkon je natolik slabý, že nedokáže váš bazén dostatečně vyčistit a vzhledem k jejich výkonu neumožňuje ani dokoupení a využívání příslušenství.

Kvalitní a především cenově dostupné pískové filtrace nakoupíte u společnosti Mountfield, která se řadí mezi špičky v prodeji zahradní techniky, bazénů, zahradního nábytku a dalších potřeb pro zahradu.

Velice oblíbenou pískovou filtrací se stala značka Azura, kterou nabízí prodejce Mountfield. Obsluha je velice jednoduchá a zvládne ji téměř každý. Tato filtrace se skládá z pískového filtru s manometrem, čerpadla a ovládacího 6-ti cestného ventilu. Nečistoty odstraňuje pomocí křemičitého písku.

Písková filtrace není náročná na údržbu, stačí ji pouze proprat a to zpravidla jednou týdně. Samostatnou náplň je vhodné vyměnit po 2 letech. Vyberte si vhodnou filtraci pro váš bazén a ušetřete si dřinu s čištěním.

Be Sociable, Share!

K tomuto tématu nebyly vloženy žádné komentáře...